slide3

1. DEN

Přátelé, kamarádi. Tak jsme všichni tady. Letos to byla opravdu COVIDová bitva. Tolik administrativy jsme tu ještě neměli. Kdysi nám stačila přihláška s potvrzením od doktora. Pak se přidaly papíry k bezinfekčnosti. Nedávno se řešilo GDPR a letos už i ta covidová smršť. Jestli to tak půjde dál, budeme muset založit speciální administrativní pracoviště. 

Tak jsem se díval, že nám spousta dětí odrůstá. Máme hodně mladých instruktorského věku, tak uvidíme, co z nich vykřešeme. Většina osazenstva je už stálý inventář (což nás těší), zbytek se snad stálým inventářem stane. 

Dnešní den probíhal klasicky. První táborníky jsme vítali už kolem 13 hodiny. Ani to poobědové kafe nás nenechají vypít ?. Ale když už někdo doveze takovou pěknou omluvenku, tak to obměkčí každé tábornické srdce, že … takže všechno dobrý … i když nám ty papíry ze začátku trochu vázly. To víte – udělat si v tom pořádek a systém není jen tak, zvláště, když máte v týmu bývalou armádu. Do musí být do komínku i přihlášky (že Kepo).

Zásobování taky funguje skvěle. Ne nadarmo se říká, okurková sezóna. U nás i melounová a buchtová. Máme vás za to rádi. A to jste ještě neviděli ten dortový výtvor, co si připravila Adélka. Jukněte. A kdybyste nevěděli, co je „taková standardní porce“, tak počítejte, že to ani nesníte. Já jednu takovou dostal a nebýt miniMildy, tak bych s tím bojoval ještě teď.

Říkal jsem si, jestli má cenu dělat nějaký program. Hned co se tu obsadily stany, nastala samostatná zábava. Člověk by řekl, že jsme tu už týdny. Nakonec jsme stejně museli rozesadit prcky do oddílů a vyrazit na krátký výlet do okolí.

Jako už tradičně, večeře byla párková. Párky byly letos obzvláště veliké, takže někteří borci přecenili své síly, ale včasným odchytem jsme dosáhli dobrého skóre – žádný vyhozený párek. Nic tak nepřišlo nazmar. Kór letos, když máme tolik hladových instruktorů a náctiletých dětí. Teda dětí. Spíše adolescentů. Nebo myslíte, že jim dá ještě říkat děti?

Instruktoři dostali hlavní úkol dneška – postavit nový stožár. Ten loňský totiž uhnil a padl už na prvním turnusu. Nikdo jiný (tedy turnusy před námi) se k tomu neměl, ale my bez vlajky být nechceme. Byl to chvíli boj, ale nakonec se vše podařilo a stožár stojí. Dobrá práce!

Večerní představování a zpívání v klubovně si snad budete moct poslechnout sami. Nové stránky, které jsme nedávno spustili musíme doladit, ale snad se nějaké to video podaří importovat. Uvidíme.

Taky tu mám letos miniMildu, takže uvidíme, jak se mi bude dařit zvládat uspávat a psát večerní online. Tím chci upozornit, že se možná nějaký ten „díl“ tohoto, jistě úchvatného“ seriálu občas pravděpodobně opozdí dle dispozic jednoho z nejmladších táborníků.

A to by pro dnešek stačilo. Takže na závěr zvolání: „Táboru ZDAR!“

 

Copyright © 2021 taborseverka.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign