slide3

2. DEN

Ráno bylo mokro a zima. Třeba rozproudit krev. Proto jsme začali ranní rozcvičkou (samozřejmě po ranní hygieně). A páč mokro a zima neustupovalo, zalezli jsme na dopoledne do klubovny, kde se připravovaly pokřiky, vlajky a oddílové názvy.

Odpoledne už to vypadalo daleko líp, tak jsme se mohli naplno vrhnout do improvizovaných hadovek.

Prosíme rodiče, kteří identifikují ty dvoje ponožky (viz. foto), nechť se ozvou hlavasovi a nasměrují nás, do kterého stanu je máme vrátit. Opice ze hry Jumanji dnes totiž sebraly dětem ze stanu ponožky. Teda každému dítěti jeden pár. Čistých prosím, tedy nenošených. Opice je naházely na louku, takříkajíc „pel-mel“ a úkolem týmů bylo tyto ponožky posbírat a napárovat. Dopadlo to nadmíru zajímavě. Někomu ponožky chybí – a některé zase přebývají. Po chybějících jsme vyhlásili celotáborové pátrání a kvůli identifikaci přebývajících žádáme o pomoc diváky u počítačových monitorů.

Co jinak? Ráno snídaně pečivo-pomazánková s keksíkem na svačinku. Oběd s polévkou Hrstkovou a špagety ala boloňa. Mňam. Na odpolední sváču jsme pukli 3 melouny a den zakončili chlebíkem se salámem a zeleninou.

Můžete se taky juknout, jak Lucinka připravila a oddíláři pak vyrobili skříňku pro naši vlastní hru. To bylo práce, barvení a lepení. Povedlo se to. Každý večer tak někdo ze služebního oddílu hodí kostkami a podle toho co padne, se posuneme dál a přizpůsobíme herní den. Moc pěkné.

A nebyl by to tábor, bez nějakých šplechtů dne:

„Mildo, že je džumanži a nééé džandřery.“

„Lucííí – tam ten, nevím kdo, nás žahal kopřivama.“

 

Copyright © 2021 taborseverka.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign