slide3

3. DEN

Den jsme zahájili opět rozcvičkou. MiniMilda si na výběh vzal s sebou svou tatru, aby mohl dostatečně prohánět ostatní táborníky ke klusu, protože jinak je přejede.

Na snídani byl rohlík s nějakou neidentifikovatelnou hnědou hmotou, které tu někdo říkal Nutella a tato skvělá záležitost se zapíjela kakaem.

Co se týká program a CTH (celotáborové hry), která je letos na téma Jumanji, tak vám doporučuji, když už máte krásné, klidné dny a večery bez dětí, vzít partnera, partnerku, manžela, manželku, milence, milenku, udělat si pěkný večer, nalít si skleničku vína, piva nebo třeba něčeho ostřejšího a tento dobrodružný snímek si pustit (uvidíte, že pak rádi přejdete na nějakou „lepší“ zábavu). No alespoň pochopíte, co tu ty děti těch 14 dní budou dělat. Třikrát denně se ozve buben JUMANJI … a 3x denně si vždy zástupce oddílu hodí kostkami, aby mohl přečíst jednu z výzev.

A jaké výzvy byly dnes?
Stopy, uzly, šifrování, táborníka vždy zachrání. Tyto dovednosti musíš trénovat. Nezapomeň! Budeš je potřebovat.

Dnes jsme tedy měli den studijní. Pro stávající táborníky to mělo být opakování, pro nové táborníky to mělo být něco nového. Jak se ukázalo, nový nebo starý táborník jsou si rovni. Všichni umí prd ? Ještě že si to můžeme stále opakovat. A co že jsme se tedy zase učili? Určit azimut, orientovat mapu, ošetřit zranění, poznávat kytky a vázat uzly. V našem putování se tyto vědomosti budou určitě hodit.

Už sem letí, krev nám pijou, pobodaní nepřežijou. Přines vodu z propadání, cestou zpátky neměj stání.

Odpolední program byl putovní. Děti musely donést ve dvou otevřených kelímcích vodu z Rudického propadání do tábora. V táboře se pak poměřilo, který oddíl přinesl nejvíc a šlo o mililitry!

Kdo světýlka ve tmě vidí, svoje kroky jimi řídí. Ten co si vše pamatuje, na konci se zaraduje.

Večerní hra v rámci CTH byla věnována paměti. Klasická KiMoVkA. Za nejhlubší tmy, kdy ani hvězdy nedosvítí na naše hlavy se děti vydaly po světýlkách objevovat hesla a obrazy pod každým z nich. Kdo si nejvíc zapamatuje, ten vyhraje. Taková malá příprava na stezku odvahy.

Mezi CTH hrami pak probíhají drobné rychlovky na zabavení osazenstva nebo se hraje stolní fotbálek, maluje se, tvoří kronika apod.

Ale třeba sucho – to tu nebude! Když už jeden den pěkně svítí sluníčko a schne nám tu terén, tak musí přijít krátká pětiminutová smršť a obnovit nám tu zdejší kaluže, kterých nejvíc využívají naši nejmenší táborníci. Ti se rádi brodí všemi kalužemi a výměna mokrých, špinavých svršků za suché špinavé svršky nebere konce (výměnu za suché a čisté jsme už vzdali – mělo tak 5 minutovou účinnost).

A to bude tak všechno. Posíláme tradičně pár fotek.

Copyright © 2021 taborseverka.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign