slide3

6. DEN

Včera jsem zapomněl zmínit jednu zásadní věc, kterou jsme si všichni uvědomili hned ráno. Přijela MAKI. Maki jsem tedy včera předal funkci zdravotníka. A protože MAKI studuje tělomrsk, odpovídalo tomu dnešní ráno. To jste přátelé neviděli. Ta postavila tábor do pozoru. Když jsem myslel, že rozcvička končí, zjistil jsem, že mají za sebou „jen“ protažení. Maki šířila takovou hrůzu, že cvičili i ti, které jsem nikdy cvičit neviděl – Bobr, Honza, Tom a další. Ale je fakt, že na to byl pěkný pohled.

Dnes jsme snídali vánočky, marmeládu a kakao. Ty jo. Táborníci byli jako kobylky. Vrhnuli se na to tak, že Tomík nestačil dokrajovat. Polívka hrášková s rýží byla taky pecka. Následovaly šunkofleky, řádně posypané vajíčkem a vrcholem dne byla večeře. Tu si totiž dnes děti vařily sami. 3 oddíly – 3 chody. Jedna skupina dostala ingredience na palačinky (obdrželi francouzskou vlajku), druhá skupina dostala ingredience na sandwiche (měli vlajku anglickou) a třetí družstvo měli materiál na pizzu (měli vlajku italskou). Každá skupina si pěkně vařila „to svoje“ a pokud měli chuť na něco jiného – mohli handlovat. Od každého jídla pak musel putovat vzorek vedoucím k vyhodnocení. No byla to taškařice. No, letos jsme se obecně rozšoupli. Tomík dovezl z domu kávovar, který doplňuje táborovou klasiku – rozpustné nebo turka (bez kávy by tu totiž řada dospěláků nepřežila) a musím říct, že to byl dobrý a oceňovaný tah. A pak se tu objevil taky palačinkovač, takže se tu dělají palačinky pel mel jen tak, podle chuti. To se letos máme ?

Když někoho cesta končí, Jumanji to hnedka zmerčí. Za každého týmu člena, posuneš se zpět, vpřed se nemá.

Jumanji se moc daří. Všechny týmy hážou samé 11tky a pak se ve hře posunují dost rychle. Hra tak stála před rozhodnutím. Nechat je dohrát rychleji a pak vám napsat, že hra je u konce a máte si pro ně přijet už tuto sobotu, protože CTH končí a tím končí i tábor nebo hold musí zasáhnout osud a budou se muset trochu přibrzdit. A protože je dnes pátek 13., tak si pěkně všichni na hracím plánu posunuli figurku zpět k začátku. Ha ha ha ha ha …. Jumanji je nevyzpytatelné.

Nemůžeš si jenom hrát, musíš také sportovat. Rychlost, výdrž, snaha tvá, dokáže kdo vyhrává.

Táborová olympiáda. V Japonsku už skončila, tady začala. Skákali jsme do dálky, trávili čas ve visu, skákali přes švihadlo, házeli oštěpem, měřili výdrž pod vodou, běhali a byla tu letos i kladina. Soutěžní klání bylo těžké a neslo se v přátelském, olympijském duchu.

Noc už padla, hvězdy svítí, strašidla se nocí řítí. Projít stezkou musíš sám, nezvládneš to? Nejsi pán!

Dnes proběhla také stezka odvahy. To byste nevěřili, jak se ti velcí bojí. Čím starší, tím víc strachu. Ještě, že přijela Maki a má teď zdravotnické žezlo pevně v rukou. Já bych ty bobky z gatí vytahovat nechtěl. 1/3 tábora ani nevyšla. Část je jich vrátilo. To jsou srábci.

A co dál? Bolavé bříško, které jsem včera zmiňoval dnes polevilo a už je nám dobře. Protože bylo vedro, proběhla vodní bitva. Pak jsme batikovali šátky a taky jsme dnes už nasbírali dřevo na zítřejší táborový oheň. No práce jim moc nejde, ale nakonec tu nějaký základ máme. Zítra z něj připravíme slavnostní táborový oheň a plánujeme přespat pod širákem, tak doufám, že nebude pršet.

Tak se pro dnešek mějte.

Ranní rozcvička s MAKI

 Práce v lese je dřina, ale táborový oheň se bez toho neobejde.

 A ve volné chvíli .... 

 Janďa ráda delikatesy. 

 Vodní bitva v táboře (když už dle hygieny nemůžeme pomalu na krok). 

 Vodní pumy.

 A ve hře jsou už i zbraně. Jako na divokém západě. 

 Těžká disciplína na kladině.

 Výdrž pod vodou.

 Výdrž na stromě.

 A tady máme hod oštěpem.

 Další medvídek na stromě.

 A výdrž ve visu.

Á ... tady se dělají tousty.

 Palačinky mají speciální ingredience. 

 A tousty v uměleckém provedení.

 A když už neví co by, tak ksíchtíkem se nic nepokazí.

Copyright © 2021 taborseverka.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign